środa, 17 czerwca 2020

Żółty słoik

Trochę mam dekupażowych zaległości do pokazania. Dziś słoiczek z okienkiem, z inspiracji mistrzyni tej techniki, Agaty :).

Oczywiście musiał być jakiś impuls do ozdobienia słoika w taki akurat sposób.... I był. W kwietniu i maju najstarsza z Kamzików sukcesywnie robiła porządki w kuchennych zakamarkach i znalazła zachomikowane pokrywki w kratkę. Oczywiście nie pozwoliłam ich wyrzucić (nie po to chomikowałam). Tej zielonej postanowiłam dorobić słoiczek...Trudno byłoby pewnie dobrać identyczny odcień zieleni na serwetce, wykorzystałam zatem nieruszane dotąd żółte kwiatki :).  Z zielonej zrobiłam jednak ramkę przy "okienku".

 

I jeszcze raz widok na okienko - widać wnętrze na wylot ;)


Na wierzch oczywiście lakier i słoiczek z herbatkami w środku pojechał do mojej Mamy ;).

A jak już mamy taki żółty wpis, to do kompletu kwitnący krzew janowca ciernistego - w naszym rejonie nie tak częsty, stąd miałam kłopot ze znalezieniem nazwy - w naturze przypomina mi trochę żarnowiec... Moja Mama za to z samego opisu trafiła bez pudła :). A potem doczytałam, że to krzew z tej samej co żarnowiec rodziny bobowatych - i rzeczywiście ma strąki! Ale do żarnowca podobny nieco ;)


10 komentarzy:

 1. Olá Agaja!
  Que lindo florir acompanhado de uma bela decoração de frascos!
  Segui o seu cantinho!
  Um abraço!😊
  Megy Maia🌈

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialne połączenie kolorystyki wyszło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję.
   Lubię zielony z żółtym, na szczęście ta zieleń to nie szczypiorek :).

   Usuń
 3. I Janowca i zarnowca znam, wdzięczne :) ale słoik z kwadratowym okienkiem bardzo ciekawy, jestem ciekawa jak sobie poradziłaś z tym okienkiem, bo nie jest to proste... Zaokrąglony słoik i prostokątne okno.... Szacun! Jak bede przy sloikach, to chetnie sama spróbuje takie zrobic 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten słoik jest taki... kanciasty, niby słój ale jednak narzucona forma prostopadłościanu, może dlatego prostokąt wydawał się oczywisty?
   W sumie nie pamiętam szczegółów, ale chyba po prostu tak przycięłam serwetkę...

   Usuń

Miło będzie przeczytać Twój komentarz :)

Proszę jednak nie wykorzystywać komentarzy do reklam rozmaitych usług.
Komentarze z reklamą będę usuwać.

Thank you for commenting!
However, please do not use comments to advertise any products. Comments with advertisements will be removed.