środa, 22 maja 2013

Wspomnienia i plany :)

Post ENNki o Wyprawie z Babunią przypomniał mi pewną naszą wyprawę. Nie, raczej nieporównywalną, połączoną tylko jednym elementem (no może dwoma :) ). Przekopałam więc płyty ze zdjęciami - na szczęście mam w tym względny porządek i z grubsza wiem co i gdzie jest (mamy specjalny ratunkowy system trzymania płyt we własnoręcznie zrobionych mini-segregatorkach-pudełkach, to pomaga) :) - wymyśliłam, w którym roku były zrobione te zdjęcia, o których myślałam i - tadam! - już za trzecim podejściem trafiłam na właściwą płytę!
Będzie stopniowanie napięcia, proszę oglądać zdjęcia po kolei i nie patrzeć od razu na ostatnie! :) Ciekawa jestem czy zgadniecie przy pierwszych gdzie zostały wykonane (no bo przy ostatnim to już na pewno).
Czyli ruszamy :)
Mam nadzieję, że Młody Człowiek mi wybaczy wstawioną tu podobiznę z dzieciństwa...


No i już na pewno wiecie gdzie to jest. A dlaczego taki tytuł? Bo już nie mogę się doczekać kiedy znowu będę w tamtych okolicach :)  Nawet niekoniecznie na tym moście!

12 komentarzy:

 1. poznaję :) Trzy Korony, spływ Dunajcem :) Szczawnica, Krościenko Czorsztyn ... przepiękne Pieniny :) niskie i zielone :) byłam tylko raz, ale bardzo nam się podobało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. :) Pieniny, jasne. :)
  Ale żadne z tych zdjęć nie zostało zrobione w wymienionych miejscowościach :)
  Można grać dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana, nigdy tam nie byłam, ale szukałam skutecznie: Sromowce Niżne!!! Kładka na Dunajcu i piękna figurka św. Jana Nepomucena :)))
  No i dzięki Tobie i poszukiwaniom znalazłam to:
  http://nepomuki.pl/nepomuk/podhale.html
  dosłownie nepomuceńska uczta duchowa :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Poprawiam link, powinien być taki:
  http://nepomuki.pl/nepomuk/podhale.htm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Sromowce Niżne ale i Czerwony Klasztor. Widoki na Trzy Korony i na Tatry Bielskie są robione z kładki i ze Słowacji (to była wycieczka na Sedlo Targov).
   Jak mawia jedna nasza przyjaciółka o Pieninach: "My mamy góry, oni mają widoki".

   Ciekawe, że tej kładki nie ma na googlemaps (taakie stare mają te zdjęcia satelitarne?) ale jest na streetview (widok ze Słowacji).

   Strona rewelacyjna. Miałam kiedyś ochotę zbierać zdjęcia z figurami św. Jana Nepomucena - oczywiście zrobionymi osobiście. No ale nie się zbierać wszystkiego, co tylko przyjdzie do głowy...

   Usuń
  2. :D chodziło o zrobione osobiście zdjęcia, nie figury :DDDD

   Usuń
 5. Jeszcze taka ciekawostka. Ta kładka powstała stosunkowo niedawno, już w naszym stuleciu, natomiast od wielu lat na mapach (i chyba w terenie też) było zaznaczone w tym miejscu "przejście turystyczne". Zawsze nas to ogromnie intrygowało jak przedostać się turystycznie przez Dunajec (w bród?) i czy wolno po prostu przepłynąć łódką... No i kiedyś jakaś Mądra Pani powiedziała, że nie, bo nie ma tam kontroli celnej (to było w czasach kiedy jeszcze nie należeliśmy do strefy Schengen)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki kochana za wszystkie informacje :) Na pewno się jeszcze w Pieniny wybierzemy i wtedy zobaczę to co jest uwiecznione na tych zdjęciach :)
   :***

   Usuń
  2. Liczę, że wcześniej dacie znać my tam ostatnio bywamy co roku.... choć kto to wie co będzie dalej...

   Usuń
  3. Agajo, na pewno dam znać jak będziemy się wybierać :) A moje dzieci będą już w drugiej połowie sierpnia w okolicy Szczawnicy więc na pewno będziemy jechać je odwiedzić. jak będzie bliżej tej wyprawy to się odezwę :)

   Usuń
 6. Trzy korony, pamietam, że jedną z nich flisacy nazwali Grubą Kaśką;) , pozostałych nie pamietam!
  Ale ślicznie zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz, tego to ja nie pamiętam... Ale na spływie byłam tak dawno, że jestem usprawiedliwiona - jeszcze w podstawówce...

   Usuń

Miło będzie przeczytać Twój komentarz :)

Proszę jednak nie wykorzystywać komentarzy do reklam rozmaitych usług.
Komentarze z reklamą będę usuwać.

Thank you for commenting!
However, please do not use comments to advertise any products. Comments with advertisements will be removed.