sobota, 23 kwietnia 2016

Szmaragdowa

Kilka wykonanych ostatnio prac musi trochę poczekać na prezentację. Cieszę się jednak, że mogę pokazać kolejną zakładkę.
Kolory jakoś narzuciły się same, natomiast do wzoru wróciłam po długim czasie. Oczywiście nie dokładnie samego wzoru, tylko sposobu przeplatania nici. Zakładka jest dwustronna, z charakterystyczną "czuprynką" :). Poprzednią tego typu mam zapisaną z datą 3 czerwca 2015, czyli przerwa była naprawde długa. A w sumie szkoda, bo są bardzo malownicze :). Jedyny problem to końcówki nici - niby można je ukrywać, ale i tak wyłażą, więc już lepiej zrobić frędzelkowe czy czuprynkowe zakończenie :). Ponieważ środkowy pas jest wykonany nieco inaczej niż dotąd (łączy trzy pojedyncze rzędy), pojawił się element dotąd nietypowy - nitka przeciągnięta pod krzyżykami (to ta buraczkowa).

Całość wygląda zaś tak:

Sporo odcieni nici, wyszło całkiem harmonijnie.A dzięki zróżnicowaniu wielkości krzyżyków uwypuklił się "trzeci wymiar" :)
Coś mi się zdaje, że kolejna będzie w tym samym typie :)

10 komentarzy:

 1. Dobry pomysł, wart powielenia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, jak dobrze przeczytać taką opinię :)

   Usuń
 2. Taki kolor zakąldki pozwoli odpocząć oczom i pomarzyć:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O dalekich podróżach i zielonych lądach :))

   Usuń
 3. Piękna w barwie i fakturze : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Końcowy wynik zawsze jest w jakimś stopniu zaskoczeniem :)

   Usuń
 4. Wow piękna zakładka, w moich kolorkach,zdolniacha z Ciebie :)nie wiem jak to robisz,ale każda zakładka,czy zawieszka zachwyca moje oczy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :) A możesz odezwać się do mnie na maila? Nie mogę znaleźć w Twoim profilu możliwości kontaktu :( Mój wyświetli się w profilu na dole strony...

   Usuń

Miło będzie przeczytać Twój komentarz :)