wtorek, 23 czerwca 2015

Szczurki

Szczurek to takie stworzonko, kóre mogłabym mieć, stosunkowo niekłopotliwe. Na razie jednak nie ma w ogóle mowy o szczurku, bo moja Teściowa nie cierpi myszy, a ja nie mam zamiaru jej robić na złość ani odstraszać :). Poniższych zdjęć też jej nie pokażę... :))

Sporo czasu temu przywędrowały do mnie dwa szczurki od Joanny. Ogromnie jestem za nie wdzięczna. Nie mogłam pokazać ich wcześniej, gdyż jeden przeznaczony był na upominek. Szczurki mieszkały najpierw u mnie na oknie, a potem przeniosły się do Najmł. Kamzika, by usiąść w towarzystwie skrzypiec (w futerale te skrzypce). Zatem na pewno są to muzykalne szczurki. Obecnie jeden z nich mieszka w innej części Europy.


Tam, dokąd wyjechał jeden szczurek mieszkają od pewnego czasu dwa inne. Zdecydowanie bardziej ruchliwe. Domagajace się uwagi, pogłaskania i... czegoś dobrego do zjedzenia.
Delikatne. Towarzyskie. Bardzo milutkie ;).


Tak, zdecydowanie mogłabym mieć szczurka :)12 komentarzy:

 1. Podziwiam. Pracowałam kiedyś w sklepie zoologicznym i to było jedyne zwierzątko którego bałam się wziąć do ręki. Ale te z pierwszego zdjęcia mogłabym przytulać. : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to jeszcze też kwestia oswojenia/dzikości. Te szczurki są bardzo przyjacielskie i delikatnie odnoszą sie do głaszczących i podajacych ziarenka dłoni. Ale mogłoby być inaczej.

   Usuń
 2. a ja jednak zdecydowanie nie mogłabym mieć szczurka... przynajmniej nie z tych bardziej ruchliwych i wymagających... :)
  jednak nie mam nic przeciwko tym muzykalnym... prześliczne są :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No rozumiem, każdy ma inaczej. :) Muzykalne tez mają swój niezaprzeczony urok.

   Usuń
 3. Chyba wolę pluszowe szczurki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każde inne. Pluszowy nie wita się ruszaniem noska :)

   Usuń
  2. Mój Homerek mnie wita :)))
   Całym sobą :)

   Usuń
 4. A ja bym mogła. Szczurki są śliczne. Te żywe i te nuezywe, z tym że wolę żywe. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gryzonie mają to coś w sobie co sprawia, że nie da się ich nie kochać :)

  OdpowiedzUsuń

Miło będzie przeczytać Twój komentarz :)